Pedagogové - Baletní studio TRIO

Baletní studio TRIO
Přejít na obsah

Pedagogové

Naše studio se opírá o velmi kvalitní výuku kvalifikovaných pedagogů Baletní přípravky Národního divadla. Dbáme na poctivý všestranný trénink s prvky gymnastiky. Učíme děti pozitivnímu vztahu k hudbě. Přijímáme žáky od pěti let, ve třídě je maximálně 12 dětí. Starší žákyně připravujeme na prestižní baletní soutěže viz ÚSPĚCHY. Baletní výuka je základem všech tanečních stylů. Naším cílem je poskytnout dětem správné pohybové návyky, ať již se v budoucnosti budou věnovat jakémukoliv druhu tance

Jana JODASOVÁ
vedoucí Baletní přípravky Národního divadla

Výuce baletu se začala věnovat v Přípravce Baletu Národního divadla pod vedením Naděždy Sobotkové (1970–1973). V letech 1973–1976 navštěvovala Státní konzervatoř v Praze pod vedením Albíny Klikové. Po absolvování všech zkoušek přešla na Taneční oddělení Pražské konzervatoře, kde byla její třídní Olga Pásková. Po ukončení studia a závěrečném absolventském představení v roce 1981 v roli Šeříkové víly v Šípkové Růžence, nastoupila do baletního souboru Národního divadla. Tančila ve všech premiérách klasického i novodobého repertoáru například v inscenacích: Kamenný kvítek, Jennifer, Spartakus, Macbeth, Kytice, Petruška a Pták Ohnivák, ve suitě Paquita, Bachčisarajská fontána, Ferda Mravenec, Isadora Duncan, Špalíček, Louskáček, Romeo a Julie, Zkrocení zlé ženy, Lucrezia Borgia, Coppélia, La Sylphide, Z pohádky do pohádky, Dáma s kaméliemi, Tančírna, Princ Bajaja, Malý pan Friedemann a Psycho, Spící krasavice, Marná opatrnost, Zpěvy noci, Hoffmannovy povídky, Sylvie, Carmen, Popelka, Někdo to rád… nebo Čajkovskij.
V řadě baletů také ztvárnila i sólové role, např. Matka (Kytice - část Lilie, 1984), Janinka (Broučci,1992), Průvodkyně (Mauglí, 1996), Johanesova matka (Malý pan Friedemann / Psycho, 2000), Sybilla (Raymonda, 2001), Matka a Bathilda (Giselle, 2004), Chůva (Oněgin, 2005). Tančila ve třech inscenacích Labutího jezera v sólovém španělském páru, jako Královna nebo v rolích labutí.
Od 1. února 1998 začala pracovat jako pedagožka Baletní přípravky ND. Za dobu svého působení vychovala řadu malých talentů a dovedla je k úspěšným zkouškám na pražskou Taneční konzervatoř. Rovněž připravila a vedla žačky v úspěšných představeních Baletu ND - Zlatovláska, Louskáček či La Sylphide / Napoli. Od roku 2004 působí rovněž jako korepetitorka Baletu Národního divadla.
S platností od 1. ledna 2011 byla jmenována uměleckým šéfem Baletu ND do funkce vedoucí Baletní přípravky ND


Monika KYSILOVÁ
pedagožka Baletní přípravky Národního divadla


Narodila se v Praze. Baletu se začala věnovat již od svých tří let. V šesti letech začala navštěvovat Baletní přípravku Národního divadla pod vedením Naděždy Sobotkové a Dagmar Špryslové. V letech 1988–1996 studovala na Taneční konzervatoři hlavního města Prahy. V roce 1996 získala angažmá v baletním souboru Národního divadla, kde působí dosud. Od roku 2011 se stala pedagogem Baletní přípravky Národního divadla v Praze. Diváci ji mohli vidět v představeních Labutí jezero (Pas de trois), Popelka (Víly), Giselle (Družky), La Sylphide, Raymonda, Baletománie, Oněgin, Louskáček – Vánoční příběh a dalších.

Pavla ZUSKOVÁ
pedagožka Baletní přípravky Národního divadla


Narodila se v Praze. Vystudovala Taneční konzervatoř hlavního města Prahy, kterou absolvovala v roce 1997. Téhož roku nastoupila do angažmá v Národním divadle jako členka baletního souboru, kde byla v roce 2005 jmenována demisólistkou. Od roku 2012 je pedagogem Baletní přípravky Národního divadla v Praze. Mezi její klasické sólové role patří Španělský tanec a Pas de trois v Labutím jezeře, Družka Myrthy v Giselle, Kurtizána ve Zkrocení zlé ženy choreografa Johna Cranka, Indický tanec v Louskáčkovi Jurije Grigoroviče, Arabská tanečnice a Sólový valčík  v baletu Louskáček – Vánoční příběh choreografa Youriho Vàmose, Pas de six ve III. jednání baletu Napoli nebo Přítelkyně Raymondy v baletu Raymonda Jurije Grigoroviče. Dále tančila v baletech Oněgin, Romeo a Julie, Zlatovláska, Baletománie a La Sylphide.
V moderním repertoáru ji diváci mohli vidět v choreografiích Alvina Aileyho The river (sólový duet), Jiřího Kyliána Dítě a kouzla, Petite Mort a Sinfonietta, George Balanchina Who Cares?, Itzika Galiliho Through Nana’s Eyes  a Petra Zusky Mezi horami, Ways 03, Requiem, Ibbur aneb Pražské mystérium, D.M.J. 1953 – 1977, BREL - VYSOCKIJ - KRYL / Sólo pro tři.

Návrat na obsah